Mastering w HERTZ RECORDING STUDIO

Jeśli tu jesteś, to oznacza, że najprawdopodobniej masz już nagranie i nadszedł czas na ostatni etap produkcji – mastering. Wykorzystując nasze duże doświadczenie i sprzęt sprawimy, że Twoja muzyka będzie brzmiała świetnie, niezależnie od źródła odtwarzania. Dzięki połączeniu urządzeń analogowych i cyfrowych uzyskamy możliwie najwyższej jakości dźwięk dla Twojego miksu. W dobie powrotu do brzmień analogowych (za sprawą vinyla) możemy też wykonać mastering bez użycia urządzeń cyfrowych. Nasze masteringi wgrywany na magnetofon szpulowy aby uzyskać ciepły efekt saturacji taśmy.

ZANIM PRZEŚLESZ NAM SWOJE NAGRANIA / KILKA WSKAZÓWEK

 

• Jeśli masz jakieś konkretne preferencje co do masteringu, proszę daj nam znać, zanim zaczniemy pracę (np. fade in, out, lista utworów, końcowe tytuły utworów na płycie CD, itp)

• Spróbuj uniknąć przesterowania cyfrowego.

• Proszę upewnij się, że pliki do masteringu są wolne od jakichkolwiek master limiterów/kompresorów itd, które nie powinny być częścią miksu.

• Obsługujemy dowolne formaty plików WAV lub AIFF.

• Nie konwertuj swoich miksów – po prostu prześlij.

• Jeśli przesyłasz mixdowns wielu instrumentów (stem), upewnij się że zamieściłeś też referencyjny mix swojego materiału. Należy również sprawdzić, czy suma dostarczonych stems rzeczywiście brzmi jak referencyjny mix.

.

 

 


MASTERING DLA  iTUNES

Posiadamy certyfikat Apple na mastering dla iTunes (MfiT). Poza tradycyjnym masteringiem płyt CD i cyfrową obróbką, na życzenie klienta możemy przygotować wysokiej jakości nagrania wymagane przez iTunes.

 

 

 

MASTERING NA  VINYL

Płyty winylowe obecnie przeżywają swój renesans. Jeżeli chcesz wydać swoją muzykę na tym nośniku, przygotujemy specjalną wersję masteringu dla płyt winylowych i zapewnimy optymalną dynamikę nagrania. Na specjalne życzenie możemy wykonać mastering w sposób całkowicie analogowy.